Zwycięstwo w Płocku!

KoszykarkiAZSUG_Plock2016

Sezon 2016/2017 w I lidze rozpoczyna się już za tydzień. Koszykarki AZS Uniwersytet Gdański imponują formą. W trzecim turnieju przed sezonem zajęły ponownie I miejsce. Przypomnijmy wcześniej koszykarki AZS UG zwyciężyły w Warszawie i Aleksandrowie Łódzkim. W decydującym meczu podopieczne trenerów Włodzimierza Augustynowicza i Andrzeja Cieplika pokonały gospodynie z Płocka.

Akademiczki pokonały drużynę Mon-Pol Płock 81:63 (23:15, 22:18, 18:21, 18:9) i z kompletem zwycięstw stanęły na najwyższym stopniu podium w V Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

MVP turnieju powędrowało do Karoliny Formelli, natomiast Jastina Kosalewicz uznana została za najlepszą zawodniczkę drużyny. Gratulujemy!

W finałowym spotkaniu double-double zanotowała Żaneta Szczęśniak, która do 11 punktów dołożyła 17 zbiórek! Ponadto punktowały: Jastina Kosalewicz 13, Karolina Formella 13, Karina Różyńska 10, Angelika Kuras 10, Paulina Kuras 9, Agnieszka Ostrowska 8, Marta Cieślicka 4, Kamila Szmytkowska 3