Zwycięstwo w Futsal Fest 2016

FutsalFest2016

Futsaliści AZS UG wygrali Mistrzostwa Polski AZSów!! W trzeciej edycji Warsaw Futsal Fest gdańszczanie odnieśli komplet czterech zwycięstw i tryumfowali w całej imprezie.

Rozpoczęło się od zwycięstwa 5 do 3 nad AZS UMCS Lublin. To było klasyczne spotkanie „na rozgrzewkę”, czyli takie, które należało wygrać, żeby dobrze rozpocząć turniej. Gdańszczanie kontrolowali przebieg tego gry i zasłużenie zwyciężyli po golach Horbacza, Kozakiewicza, Kubiszewskiego i dwóch trafieniach Patryka Laskowskiego, dla którego był to debiut w barwach gdańskich Akademików.

Drugim rywalem AZS UG był gospodarz imprezy, zespół Uniwersytetu Warszawskiego i trzeba przyznać, że mecz był bardzo zacięty. Gdańszczanie wiedzieli, że zwycięstwo w tym meczu może być kluczem do późniejszego tryumfu w całej imprezie. Ostatecznie swoją wyższość udowodnili w samej końcówce spotkania, w której zwycięskiego gola zdobył Kriezel. Poza nim do warszawskiej bramki trafiali Horbacz, Kubiszewski, Cyman i Poźniak.

Drugi dzień zmagań Akademicy rozpoczęli od meczu z Gnieznem i był to najlepszy mecz drużyny Wojciecha Pawickiego w tym turnieju. Dobra gra i wysoka skuteczność przełożyły się na wysoką wygraną w tym meczu. Na wynik 8-2 trafieniami zapracowali: trzykrotnie Cyman, dwa razy Poźniak oraz Osłowski, Kriezel i Horbacz.

To zwycięstwo praktycznie przesądziło o ostatecznym tryumfie AZS UG w całym turnieju. W ostatnim spotkaniu, przeciwko ekipie z Łodzi, trener skorzystał z tego komfortu i poeksperymentował  nieco z taktyką oraz konfiguracją poszczególnych czwórek. Mimo to gdańszczanie bez większych problemów pokonali rywali. Na listę strzelców wpisali się po dwa razy Pawicki i Osłowski, a piąte trafienie dorzucił Cyman.

AZS UG w Warsaw Futsal Fest wystąpił w składzie:  Jacek Burglin, Mateusz Cyman, Michał Horbacz, Mateusz Hryniewicz, Marek Kozakiewicz, Tomasz Kriezel, Patryk Kubiszewski, Patryk Laskowski, Mateusz Osiński, Maciej Osłowski, Wojciech Pawicki, Tomasz Poźniak, Mateusz Rafalski, Kacper Sasiak i Maciej Urtnowski.

Grający trener AZS UG  Wojciech Pawicki udział w turnieju uważa za udany. Komplet zwycięstw, możliwość sprawdzenia w warunkach meczowych wypracowanych przez ostatnie tygodnie schematów, debiuty i powroty do składu. W bramce Akademików znów można było oglądać Jacka Burglina, a każdy z trzech golkiperów dostał co najmniej po jednym pełnym meczu, żeby się zaprezentować. Zwycięstwa bez wątpienia sprawią, że gdańszczanie z optymizmem będą czekali na inaugurację Ekstraklasy. Zanim to jednak nastąpi, drużyna rozegra kolejne mecze sparingowe. We najbliższy wtorek w Hali Sportowo-Widowiskowej AWFiS podejmą Constract Lubawa, natom

Leave us a Comment