Udana inauguracja

FutsalInauguracja2016

4 bramki, w tym 3 po strzałach w samo okienko zobaczyli na inaugurację Futsal Ekstraklasy kibice w Gdańsku. Powracająca do najwyższej klasy rozgrywkowej drużyna AZS UG po ciekawym spotkaniu pokonała zapowiadającego walkę o medale Piasta Gliwice 3 do 1 !!!

Początkowe minuty to typowy mecz otwarcia sezonu. Wzajemne badanie się rywali, sporo strat i nerwowości w poczynaniach obu zespołów. Drużyny przede wszystkim dbały o zabezpieczenie dostępu do własnej bramki. Mało było klarownych sytuacji podbramkowych, a strzały oddawano głównie z dystansu. Po kwadransie grę przyspieszyli nieco goście. Najpierw trzy groźne strzały z najwyższym trudem odbił Jacek Burglin. Jednak przy precyzyjnym uderzeniu w okienko Tarasa Tarasovycza na półtorej minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania bramkarz Akademików był już bezradny. To był jedyny strzał, który przed przerwą znalazł drogę do bramki.

Niespełna 30 sekund po wznowieniu gry potrzebowali gdańszczanie, żeby doprowadzić do wyrównania. W samo okienko po szybkim rozegraniu rzutu wolnego trafił Maciej Osłowski. Gospodarze mieli kilka okazji, żeby pójść za ciosem, a ich przewaga rosła. W 28 minucie, strzałem – jakżeby inaczej – w samo okienko, AZS na prowadzenie wyprowadził Dominik Depta. Dopiero wówczas goście ocknęli się i zaczęli atakować, ale wciąż groźniejsi w poczynaniach ofensywnych byli miejscowi. W końcówce piłkarze Piasta musieli przycisnąć, ale Akademicy dobrze się bronili, wyprowadzając przy tym groźne kontrataki. Na ostatnie 2 minuty zespół z Gliwic wycofał bramkarza. Z prezentu podczas rozegrania piłki skorzystał Tomasz Kriezel, ustalając wynik spotkania na 3 do 1 dla AZS UG.

AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mateusz Cyman (6), Tomasz Musik (7), Michał Olszewski (10), Wojciech Pawicki (11), Michał Horbacz (13), Patryk Laskowski (14), Jacek Burglin (21), Tomasz Kriezel (23), Kacper Sasiak (31), Patryk Kubiszewski (52), Dominik Depta (86), Maciej Osłowski (88), Maciej Urtnowski (91)

Piast Gliwice: Zbigniew Mirga (3), Maciej Mizgajski (4), Tomasz Szczurek (7), Robert Satora (9), Marcin Grzywa (10), Mateusz Krzymiński (11), Łukasz Groszak (12), Amadeusz Pasierb (14), Paweł Barański (17), Michał Widuch (23), Maksym Pautiak (88), Taras Tarasovych (92), Krzysztof Piskorz (93)

Bramki:
0-1 Taraz Tarasovych (18:25)

1-1 Maciej Osłowski (20:28)

2-1 Dominik Depta (28:41)

3-1 Tomasz Kriezel (38:54)

Related Blogs

Leave us a Comment