Szlachetna paczka z AZS UG

47162466_2086113488115724_7890837405110894592_n

Serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia Szlachetnej Paczki 2018. Robimy to już kolejny raz, liczymy na wsparcie naszych stałych „mikołajów i elfów”, ale liczymy , że będzie nas więcej:) Pomagamy bo lubimy! Szczegóły akcji i najważniejsze potrzeby Rodziny znajdziecie poniżej! Sprawmy by święta były magiczne 🙂
Link do wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/1853958078041521/

Mamy czas do 06.12 na zebranie potrzebnych rzeczy! Także do dzieła!

Prezenty możecie dostarczać do dwóch miejsc:
Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG
ul. Bażyńskiego 1A, Gdańsk Oliwa pokój 30
w godzinach 8.00 – 14.00

Biuro AZS Uniwersytet Gdański
ul. Bażyńskiego 1A, Gdańsk Oliwa pokój 106
w godzinach 9.00 – 15.00

Zapraszamy do pomocy poniżej opis wybranej Rodziny i lista potrzeb.

Pani Kamila (36 l.) samotnie wychowująca dwójkę dzieci: Ulę (5 l.) i Jerzyka (11 l.). Pani Kamila żyła z mężem przez wiele lat, dwa lata temu została przez niego opuszczona, ostateczne formalności związane z rozwodem zostały dopełnione dopiero w tym roku.

Pani Kamila jest samotną matką utrzymującą dwójkę dzieci. Początkowo było jej bardzo ciężko i smutno, borykała się z depresją.Udzielona w 2016 roku pomoc pomogła jej stanąć na nogi i dała wsparcie psychicznie. Przy pomocy urzędu pracy, pani Kamila ukończyła szkolenie fryzjerskie, w grudniu rozpoczyna staż w zawodzie.Obecnie cała rodzina utrzymuje się z alimentów (1000zł) oraz 500+. Po odliczeniu kosztów za wynajem mieszkania i opłat za rachunki, na każdego członka rodziny przypada mniej niż 200 zł. Trzy najbliższe miesiące będą trudne, gdyż staż pani Kamili jest bezpłatny. Pani Kamila dąży do zdobycia stałej pracy, własny salon fryzjerski jest jej marzeniem. W celu zdobycia odpowiednich kwalifikacji ukończyła kurs fryzjerski, podjęła się również stażu w zawodzie. Jest na „ostatniej prostej” do stabilizacji finansowej rodziny.

Jej dzieci są pełne energii, obydwoje uczęszczają do szkoły sportowej. Jerzyk ma nadzieję na większe sukcesy w pływaniu, obecnie zdarza mu się nie jechać na zawody ponieważ są one zbyt kosztowne. Wszyscy z nadzieją patrzą w przyszłość, pielęgnują miłość i wspierają się nawzajem, starają się zapomnieć o przykrych doświadczeniach z przeszłości.

Rodzina potrzebuje odzieży zimowej i jedzenia, której zapas odciąży domowy budżet.Pani Kamila i dzieci byliby wdzięczni, gdyby na zimnej i zniszczonej podłodze mogli położyć nowy dywan.

POTRZEBY RODZINY:
– odzież dla dzieci – jest coraz chłodniej
– jedzenie – staż pani Kamili jest bezpłatny, zapas jedzenia pomoże odciążyć domowy budżet
– dywan – potrzebują dywanu, podłoga jest zniszczona, jest zimno
Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Wymagania żywieniowe: Ula nie może jeść czekolady
Środki czystości Jakich środków czystości potrzebuje rodzina: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów S
SPECJALNE WYMAGANIA: produkty łagodne, hipoalergiczne, dla dzieci (problemy dermatologiczne Uli)

Odzież:
Ula – kurtka zimowa – rozmiar: 110-116 Sylwetka: szczupła Uwagi: różowy, szary, niebieski
Ula – dres (spodnie+bluza) Rozmiar: 110-116 Sylwetka: szczupła Uwagi: różowy, szary, niebieski
Jerzyk- dres (spodnie+bluza) Rozmiar: 140 Sylwetka: szczupły Uwagi: czarny, zielony, moro
Ula skarpety zimowe Rozmiar: 27
Jerzyk skarpety zimowe Rozmiar: 35-36
Jerzyk Rodzaj obuwie zimowe Rozmiar: 35/36 Uwagi: czarne

Pomoce szkolne:
Farbki, Przybory do pisania Inne: Ryza papieru, gumka do ścierania, farbki x2 (dla obydwojga)

Wyposażenie mieszkania:
Poduszka Wymiary poduszek: 60×60 lub 40×40 (dwie, dla każdego dziecka)

Brakujące sprzęty:
blender szklany (szklana tuba) lub kielichowy do owoców (chodzi o to, że pani Kamila robi dzieciom koktajle owocowe, a blendery z plastikowym pojemnikiem mogą być szkodliwe)

Specjalne upominki:
Ula chciałaby dostać Petshopa w puszce, Jerzyk marzy o głośniku bezprzewodowym (podał nazwę „JBL flip 3 zielony lub niebieski”)

Inne potrzeby:
wykładzina/dywan 2,5×3,5m (może być np. zielona)

Postaramy się informować na bieżąco co już mamy zebrane a czego brakuje.