Srebrne medale na AMP w Karate!

Dwa srebrne medale zdobyli reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Karate!!
Julia Sabiecka (kat. 55 kg) oraz Bartek Janczak (kat. 67 kg) stanęli na drugim miejscu podium, ulegając swoim rywalom dopiero w finale. Karolina Osińska (kat. 61 kg) zakończyła zawody na 7. miejscu, ale warto podkreślić, że w swej walce musiała uznać wyższość przyszłej zwyciężczyni turnieju (aktualnej mistrzyni świata) – Dorocie Banaszczyk.  Wszyscy nasi zawodnicy startowali w kategorii ‚kumite’.
W generalnej klasyfikacji zajęli 12 miejsce (wśród uniwersytetów 4. miejsce). Zważywszy na to, że było z naszej uczelni tylko trzech reprezentantów jest to wysoki wynik. Cała trójka to studenci Wydziału Ekonomicznego. Gratulujemy!

Jak Ich wrażenia? Przeczytajcie poniżej:
>>Julia: „Choć niedosyt dopisuje to start uważam za udany. Było to ciekawe doświadczenie także z uwagi na połączenie różnych stylów karate. Nie można tu nie wspomnieć i o super organizacji – sprawny przebieg i gadżety na pewno na plus!”
>>Karolina: „Akademickie Mistrzostwa Polski były bardzo dobrze zorganizowane, a możliwość udziału w nich z pewnością była ciekawym doświadczeniem. Mogliśmy zmierzyć się z zawodnikami innych uczelni oraz zobaczyć kilka ciekawych miejsc we Wrocławiu. Spędziliśmy wspólnie weekend, a przede wszystkim reprezentowaliśmy uczelnię na zawodach.”
>>Bartek: „Ampy były bardzo dobrze zorganizowane, a konkurencje obsadzone czołowymi zawodnikami. Ciekawym doświadczeniem było zmierzyć się z reprezentantami innych stylów karate. Wyjazd uważam za bardzo udany. Bardzo miło ze strony Uniwersytetu Gdańskiego za umożliwienie nam reprezentowania uczelni na tych zawodach!!”

Kat. – 55 kg
1. Natalia Szponder (PO Opole)
2. Julia Sabiecka (UG Gdańsk)
3. Natalia Wcisło (PWr Wrocław), Maria Stranc (UW Warszawa)