Powołanie Agaty Stankiewicz na Akademickie Mistrzostwa Świata

37025616_1793393170714746_726182749601267712_n

Kiedy Akademickie Mistrzostwa Polski się kończą w wakacje nadchodzi czas na Akademickie Mistrzostwa Świata. Niewielu naszych uniwersyteckich sportowców ma okazje by w nich startować. Jedną z zawodniczek, która dla sekcji lekkoatletycznej AZS UG regularnie zdobywa drużynowe medale w AMP w biegach przełajowych i na stadionie jest Agata Stankiewicz. Już 17 lipca wystartuje w Finlandii reprezentując Polskę i Uniwersytet Gdański w biegach na orientację. „Trasy po których będę biegała  zapowiadają się wymagające zarówno fizycznie jak i technicznie. Zawody potrwają kilka dni podczas, których pobiegnę łącznie trzy biegi indywidualne (sprint, średni, klasyk) i dwie sztafety” – dodaje Agata. My życzymy udanych startów i czekamy na wieści po zakończonych Akademickich Mistrzostwach Świata.