Podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu

52762265_1014169688774922_3222530489222955008_n

Zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego tegoroczne Finały Akademickich Mistrzostw Polski kończą na 9. miejscu!

Po eliminacjach w turniejach półfinałowych przyszedł czas na turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który odbył się w dniach 21-24.02.2019. Na wielkie futsalowe święto do Opola przyjechało 15 drużyn, które walczyły o akademickie mistrzostwo kraju. Wśród zespołów wiele doświadczonych zawodniczek z ekstraligowych parkietów futsalu i boisk trawiastych oraz reprezentantek Polski w obu dyscyplinach.

Apetytu było na znacznie więcej, jednak nasz zespół trafił do bardzo ciężkiej grupy i od początku drużyna wiedziała, że każdy mecz w fazie grupowej będzie ciężki i decydujący. Po losowaniach znaleźliśmy się w grupie A wraz z PWSZ Wałbrzych, AWFiS Gdańsk oraz SGGW Warszawa. Turniej rozpoczął się od zwycięstwa nad SGGW Warszawa 6:1. Tego samego dnia zostały rozegrane derby z AWFiS Gdańsk. Jak na pojedynek derbowy przystało było to emocjonujące, zacięte widowisko zakończone remisem 3:3. Kolejnego dnia na UG czekał silny zespół z Wałbrzycha obsadzony doświadczonymi zawodniczkami z ekstraligowych boisk trawiastych. Ladies zostawiły na boisku serducho i walczyły do samego końca, jednak wyższość musiały oddać rywalkom, przegrywając spotkanie 2:6. Niestety po tym spotkaniu wszystko było jasne i została walka o miejsca 9-12 w turnieju. Po fazie grupowej Uniwersytet Gdański zgromadził taką samą ilość punktów co AWFiS Gdańsk (4 pkt), jednak bilans bramkowy naszych koleżanek okazał się bardziej korzystny i to One z drugiego miejsca awansowały ćwierćfinału. Dalsze spotkania tylko utwierdziły, że Ladies zasłużyły na wyższe miejsce w turnieju. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i bez problemów wygrały mecz z UEK Kraków 5:0 oraz bezpośredni mecz o 9. miejsce wygrywając z PWSZ Tarnów 7:0 (w tym meczu podwójnego hattricka ustrzeliła Natasza Urbanowicz!).

Tytuł Akademickiego Mistrza Polski obroniły zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które po zaciętym meczu z AZS UAM Poznań doprowadziły do rzutów karnych, które następnie wygrały. Na 3. miejscu znalazły się rywali z grupy PWSZ Wałbrzych. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Podczas imprezy został już tradycyjnie zorganizowany mecz trenerów. Widowisko cieszy się sporą popularnością, a zawodniczki mogą zobaczyć własnych trenerów w akcji. Oczywiście nie mogło zabraknąć świetnego Trenera naszego zespołu – Tomasza Aftańskiego! 


Skład AZS Uniwersytet Gdański na AMP:
Ciesielska Malwina (G), Wieżynis Weronika (G), Świętoniowska Natalia (2 bramki), Pawłowska Izabela (3), Kostewicz Weronika (1), Urbanowicz Natasza (9), Wudarczyk Iwona (4), Słowy Wiktoria, Okoniewska Kornelia (1), Salwa Patrycja, Sowińska Lidia (2), Dziadura Weronika (1), Paruch Aleksandra, Kozłowska Dagmara
Trener: Tomasz Aftański
Kierownik: Michalina Gołąbek 


Więcej informacji znajdziecie klikając na poszczególne linki:
Galeria z AMP 2019 
Wyniki całego turnieju
AMP na Facebooku na której można zobaczyć wszystkie mecze z turnieju
Relacja AZS z zawodów
Relacja onet.pl z zawodów

Leave us a Comment