Nowa sekcja AZS UG – Szermierka!

szermierka0025
Pisaliśmy już wcześniej o planowanych zajęć z szermierki – przedstawiamy konkrety 🙂
Nowa sekcja AZS UG – Szermierka! Wraz z nowym rokiem akademickim mamy nową, ciekawą propozycję. Z początkiem listopada planowane są pierwsze treningi sekcji szermierczej.
Ta pasjonująca dyscyplina jest rozgrywana już od pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w 1896 r,. a nasza oferta przeznaczona jest dla wszystkich studentów UG. Nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia w fechtunku, wystarczy chęć i ogólna sprawność fizyczna oraz… legitymacja AZS. Zajęcia będą się odbywały 1 lub 2 razy w tygodniu (w zależności od ilości zgłoszeń) w dniach wtorek i czwartek w godz. 18.00-20.00 w pobliskiej Gdańskiej Szkole Floretu ul. VII Dwór 7, Gdańsk Oliwa.
Pierwsze zajęcia odbędą się 7 listopada (wtorek).

Roczny program zajęć obejmuje:
– zapoznanie się z przepisami i sprzętem: ubranie, plastron, maska, floret, rękawica,
– nauka techniki
– nauka przepisów walki
– ćwiczenia w parach i indywidualne
– walki ćwiczebne turniejowe.
Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, olimpijczycy i fechmistrzowie! Uwaga sekcja ma charakter rekreacyjny i nie zwalnia z obowiązkowych zajęć Wychowania Fizycznego.
Przyjdź na pierwsze zajęcia i rozpocznij przygodę z szermierką ! Zajęcia są bezpłatne (przewidywana jest składka sprzętowa 1xrok), wymagane jest posiadanie legitymacji AZS.
Więcej szczegółów w siedzibie Klubu Uczelnianego AZS UG.

Related Blogs