Kręć kilometry dla Gdańska razem z UG!!

FB_1640-x-924-px_c

„Kręć kilometry dla Gdańska razem z UG” – 1 września 2018 r. wystartowała Ogólnopolska Gra Rowerowa, w której miasta, firmy oraz uczelnie rywalizują w przejechaniu największej liczby kilometrów.  W Gdańsku kampania odbywa się pod hasłem „Kręć kilometry dla Gdańska”, a udział w niej biorą wszystkie ważniejsze uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Gdański.

Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze, na rowerze zarówno zwykłym jak i elektrycznym, poza sezonem letnim. Wygrywają ci, którzy zdobędą jak największą liczby punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

Pobierz aplikację i włącz się do rywalizacji

Aby stać się uczestnikiem rywalizacji wystarczy pobrać aplikację „Activy” wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej lub dzielnicowej.

Instrukcja:

 1. Pobierz aplikację Activy ze sklepu Google Play (link) lub App Store (link)
  2. Zarejestruj się w aplikacji poprzez e-mail lub konto na Facebooku.
  3. Na ekranie konkursów wybierz kafelek z Gdańskiem.
  4. Na kolejnym ekranie wybierz kolejno „bez firmy”, w uczelniach – „Uniwersytet Gdański”, „bez dzielnic”, „bez grup”.
  5. Na końcu kliknij “dołączam”. Witaj w grze!

Google Play

App Store

Instrukcja-dolaczenia-do-gry-w-aplikacji-Activy

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów,
ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

„Kręć kilometry dla Gdańska” będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy do pracy i z powrotem na rowerze zarówno zwykłym jak i elektrycznym. Zgłoszone do konkursu firmy oraz uczelnie będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej organizacji oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów w stosunku do liczby pracowników i studentów.

Kręć kilometry i zdobywaj nagrody
Dla laureatów organizatorzy przygotowali kilkaset atrakcyjnych nagród. Upominki będą mogli odebrać uczestnicy, którzy zdobędą od 777 punktów. Trafią one do 3800 uczestników. Zaś Ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów dostaną sportowe bluzy. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz setka z uczelni i najlepsze drużyny firmowe.

Zasady rywalizacji

Wygrywają te osoby i drużyny , które zdobędą największą liczbę punktów. Każdy przejazd będzie odpowiednio punktowany według poniższych zasad:

 • Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt;
  • Dodatkowo za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy lub uczelni z ograniczeniem do 2 razy dziennie w ciągu 5 dowolnych dni tygodnia – 50 punktów;
  • Dodatkowo za każdy inny przejazd o długości minimum 1 km, z przerwą między kolejnymi przejazdami o długości minimum 20 minut – dodatkowe 5 punktów;
  • Punkty przyznawane od 1 do 31 października będą liczone podwójnie;
  • Punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się w Gdańsku;
  • Przejazdy można pokonywać zarówno na rowerze zwykłym jak i elektrycznym.

– W odróżnieniu od European Cycling Challenge, który odbywał się w Gdańsku w minionych latach, w tegorocznej grze rowerowej do punktacji liczą się wszystkie kilometry z trasy przejazdu, pod warunkiem, że zaczyna się on lub kończy w Gdańsku np. można rozpocząć swoją podróż w Pruszczu Gdańskim i zakończyć w Gdańsku i otrzymamy punkty za wszystkie przejechane kilometry – wyjaśnia Łukasz Witczak koordynator kampanii w Gdańsku.

Uczestnicy będą mogli rywalizować między sobą na poszczególnych poziomach (indywidualnym, pomiędzy uczelniami wyższymi, pomiędzy firmami oraz stowarzyszeniami, pomiędzy dzielnicami, pomiędzy miastami).

„Ogólnopolska Gra Rowerowa”, to kontynuacja idei kampanii „European Cycling Challenge – Kręć Kilometry dla Gdańska”, której trzy poprzednie edycje zakończyły się wygraną Gdańska. Nasze miasto pokonało m.in.: Rzym, Barcelonę, Dublin, Pragę, Budapeszt, Bolonię, Warszawę oraz Wrocław, zdobywając jednocześnie tytuł „Najbardziej Rowerowego Miasta”. Sukces gdańskiej drużyny, w której w ubiegłorocznej edycji ponad 4200 osób pokonało łącznie 830 000 km, to także zaangażowanie ponad 130 firm oraz kilkunastu gdańskich uczelni.

Leave us a Comment