Derby AZS dla Gdańska!

Zwyciężamy na własnej hali z AZS Uniwersytetem Warszawskim 3:2!

Pierwsza część meczu to cierpliwa gra naszego zespołu – w 6 minucie spotkania wynik otworzyła Wiktoria Słowy co zdecydowanie dodało nam pewności siebie. Zorganizowana gra w obronie oraz konsekwentne ataki na bramkę rywalek pozwoliły Nataszy Urbanowicz, w końcu (18’) ponownie umieścić piłkę w siatce zespołu stołecznego. Po pierwszej połowie tablica zegarowa pokazywała wynik 2:0 dla nas.
W drugiej części gry (31’) znowu do bramki trafia Natasza Urbanowicz. Prowadziłyśmy już 3:0 i to chyba uśpiło naszą czujność na 10 minut przed końcem spotkania, gdyż rozstrzelały się nasze przeciwniczki. W 33 minucie kontaktowego gola strzeliła Paulina Pokraśniewicz – piłka uderzyła w spojenie i przekroczyła linie bramkową. Warszawianki postawiły na ryzykowną grę z lotną bramkarką i narzuciły na nas wysoki pressing – opłaciło się na 3 minuty przed końcem spotkania kiedy gola zdobyła goalkeeperk’a naszych oponentek – Zuzanna Nikisz. Rozpoczęło się najlepsze widowisko dla kibiców czyli ciągła wymiana ciosów. Ostatecznie w bardzo nerwowej atmosferze dowiozłyśmy wynik do końca i cieszymy się z następnych, zasłużonych 3 punktów! 😀

 

W najbliższą sobotę zmierzamy do Wielkopolski. Przeciwnik? Nigdy przez nas niepokonany rywal, faworyt grupy północnej – AZS UAM Poznań!

 

Ladies w składzie:
Weronika Wieżynis
Malwina Ciesielska
Weronika Kostewicz
Iza Pawłowska
Kasia Catherine Janiec
Lidia Sowińska
Magdalena Szpera
Natasza Urbanowicz (C) (2 bramki)
Natalia Świętoniowska
Ola Rucińska
Wiktoria Słowy(1)
Iwona Wudarczyk
Patrycja Kucharczyk
Urszula Kwasigroch

Kierownik: Michalina Gołąbek
Trener: Tomasz Aftanski
Zdjęcia: Bohumil Trunečka​

Sędziowali:
Sędzia I – Marcin Szkodziński
Sędzia II – Marcin Grubecki
Sędzia czasowy – Sebastian Krawczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *