Derby AZS dla Gdańska!

25358194_1512707378852740_8750569261646212600_o

Zwyciężamy na własnej hali z AZS Uniwersytetem Warszawskim 3:2!

Pierwsza część meczu to cierpliwa gra naszego zespołu – w 6 minucie spotkania wynik otworzyła Wiktoria Słowy co zdecydowanie dodało nam pewności siebie. Zorganizowana gra w obronie oraz konsekwentne ataki na bramkę rywalek pozwoliły Nataszy Urbanowicz, w końcu (18’) ponownie umieścić piłkę w siatce zespołu stołecznego. Po pierwszej połowie tablica zegarowa pokazywała wynik 2:0 dla nas.
W drugiej części gry (31’) znowu do bramki trafia Natasza Urbanowicz. Prowadziłyśmy już 3:0 i to chyba uśpiło naszą czujność na 10 minut przed końcem spotkania, gdyż rozstrzelały się nasze przeciwniczki. W 33 minucie kontaktowego gola strzeliła Paulina Pokraśniewicz – piłka uderzyła w spojenie i przekroczyła linie bramkową. Warszawianki postawiły na ryzykowną grę z lotną bramkarką i narzuciły na nas wysoki pressing – opłaciło się na 3 minuty przed końcem spotkania kiedy gola zdobyła goalkeeperk’a naszych oponentek – Zuzanna Nikisz. Rozpoczęło się najlepsze widowisko dla kibiców czyli ciągła wymiana ciosów. Ostatecznie w bardzo nerwowej atmosferze dowiozłyśmy wynik do końca i cieszymy się z następnych, zasłużonych 3 punktów! 😀

W najbliższą sobotę zmierzamy do Wielkopolski. Przeciwnik? Nigdy przez nas niepokonany rywal, faworyt grupy północnej – AZS UAM Poznań!