AZS UG Futsal Ladies z awansem do finałów AMP

fot. budzikpoznanski.pl
Drugie miejsce w turnieju półfinałowym ‚A’ Akademickich Mistrzostw Polski i pewny awans na finały w Opolu!!

Mecz w ramach 8. kolejki ekstraligi futsalu kobiet nasz zespół rozegrał 16. stycznia w Warszawie z miejscowym Uniwersytetem. Wygrana 4:1 dała spore nadzieje na dobrą grę naszego zespołu w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski, na który dziewczyny udały się ze stolicy prosto do Poznania.

Akademickie futsalowe święto odbyło się w Poznaniu w dniach 17-20 stycznia. Był to półfinał ‚A’, w którym udział wzięło 20 uczelni z środkowo-północnej części kraju. Do turnieju finałowego awans zapewniło sobie osiem ekip. Aby tego dokonać, zawodniczki musiały awansować do meczu ćwierćfinałowego, czyli zająć pierwsze bądź drugie miejsce w grupie. Potem była walka o jak najwyższe miejsca i uznanie wśród innych drużyn.

Ladies pewnie weszły w turniej i bezproblemowo zapewniły sobie wyjście z grupy i awans do dalszych rozgrywek. W fazie grupowej zdobyty komplet punktów, wygrywając cztery mecze. A co działo się dalej? Pewnie wygrany ćwierćfinał i półfinał, w których Ladies przez całe mecze prowadziły pewnie grę, nie tracąc przy tym bramek. Mecz finałowy (pierwszy raz w historii zagrany przez UG) został rozegrany z silną ekipą Uniwersytetu Szczecińskiego. Był to jedyny mecz podczas całego turnieju półfinałowego AMP, w którym Ladies przegrały (0:2). Mimo porażki, mecz był na równym poziomie. W całym turnieju bilans bramkowy wyniósł: 27 bramek strzelonych i tylko 3 stracone.

Dla naszej sekcji futsalu kobiet jest to najwyższe miejsce w rozgrywkach półfinałowych. Rezultat i gra dziewczyn bardzo cieszy. Na dodatek najlepszą bramkarką turnieju została Malwina Ciesielska.

Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się w Opolu w dniach 21-24 luty. Do tego czasu AZS UG Futsal Ladies czeka kilka meczy w ramach ekstraklasy – najbliższy 27 stycznia na wyjeździe z Gwiazdą Toruń.

Mecze UG z AMP możecie obejrzeć w poniższych linkach:
TRANSMISJA PÓŁFINAŁ
TRANSMISJA FINAŁ   od 1h 8 min

WYNIKI AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI:
Faza grupowa:
AZS Uniwersytet Gdański – AWFiS Gdańsk   1:0
AZS Uniwersytet Gdański – WSG Bydgoszcz   3:0
AZS Uniwersytet Gdański – WAT Warszawa   9:0
AZS Uniwersytet Gdański – SGH Warszawa   7:1
Faza play-off:
Ćwierćfinał: AZS Uniwersytet Gdański – SGGW Warszawa   4:0
Półfinał: AZS Uniwersytet Gdański – Uniwersytet Łódzki   3:0