مبل راحتی صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری وبلاگدهی گن لاغری بازی اندروید تبلیغات کلیکی آموزش زبان انگلیسی پاراگلایدر مارکت اندروید خرید بلیط هواپیما دانلود آهنگ جدید آهنگ جدید آهنگ پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون

Awans futsalistek do finału AMP!

FL

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet zakończył się w ostatnią niedziele. Poniżej krótka relacja z poczynań dziewczyn w kolejnych meczach turnieju wraz z komentarzem Trenera Tomasza Aftańskiego!

„W fazie grupowej zmierzyłyśmy się z Politechniką Łódzką, pewnie wygrywając to spotkanie 8:1. Drugim rywalem w grupie był UAM Poznań – ostatecznie triumfatorki półfinałowego turnieju w Szczecinie. Po fatalnej pierwszej połowie (0:4) nie udało nam się odrobić tak dużej straty i przegrałyśmy walkę o pierwsze miejsce w grupie 1:5. W sobotę nie dałyśmy szans reprezentantkom SGGW Warszawa, wygrałyśmy 7:0 i tym samym wyszłyśmy z grupy z drugiego miejsca. Pierwszą bitwę o gwarancję awansu do finału AMP było nam stoczyć z kolejnymi koleżankami z ekstraligowych parkietów – AWF Warszawa. Rywalki zdobyły bramkę po przedłużonym rzucie karnym, który był wynikiem naszego czwartego z kolei faulu w drugiej połowie. Jeżeli niewykorzystane sytuacje naprawdę się mszczą to tak było w tym przypadku bo my miałyśmy ich wiele i przegrałyśmy ze stolicą 0:1. Z półfinału północnego promocję do turnieju finałowego otrzymać miało tylko 6 zespołów co oznaczało, że musimy wygrać nasz kolejny mecz. Prawdziwą wojnę o awans stoczyłyśmy w niedzielny poranek z Uniwersytetem Łódzkim. Objęłyśmy prowadzenie w pierwszej połowie po strzale Nataszy Urbanowicz, niestety kilka minut później odpowiedziała Łódź. Schodziłyśmy do szatni z wynikiem 1:1. Druga część spotkania to wymiana ciosów i szaleńczy pościg za bramką po obu stronach. W końcu po wypracowanej akcji ofensywnej całego zespołu piłkę w siatce umieściła Patrycja Kucharczyk a kropkę nad i postawiła Wiktoria Słowy, podwyższając wynik spotkania na 3:1!
Ostatecznie w turnieju zajęłyśmy 5 miejsce wygrywając z UWM Olsztyn w konkursie rzutów karnych 2:1.

Była krew, był pot, tusz i łzy – wywalczyłyśmy awans i jedziemy na finały Akademickich Mistrzostw Polski do Warszawy!”

Tomasz Aftański: „Jestem dumny z postawy dziewczyn na AMP-ach i bardzo im dziękuję za zaangażowanie. To niezwykle trudny turniej, gdzie moment braku koncentracji może okazać się bardzo bolesny w skutkach. Mieliśmy trudną drogę bo przecież mierzyliśmy się z oboma finalistami, zespołami z Ekstraligi futsalu kobiet. Tym bardziej należy ten wynik szanować i doceniać. Awansowaliśmy do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski czwarty rok z rzędu i już nie możemy się doczekać turnieju w Warszawie. Pojedziemy bez presji, z radosnymi sercami i gwarantujemy walkę o każdy centymetr parkietu. Dziękujemy za wiele trzymanych kciuków i ciepłych słów naszych kibiców. Cieszymy się że nasza gra zaczyna interesować coraz więcej osób.”

Klasyfikacja półfinału A, Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet.