Awans futsalistek do finału AMP!

FL

Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet zakończył się w ostatnią niedziele. Poniżej krótka relacja z poczynań dziewczyn w kolejnych meczach turnieju wraz z komentarzem Trenera Tomasza Aftańskiego!

„W fazie grupowej zmierzyłyśmy się z Politechniką Łódzką, pewnie wygrywając to spotkanie 8:1. Drugim rywalem w grupie był UAM Poznań – ostatecznie triumfatorki półfinałowego turnieju w Szczecinie. Po fatalnej pierwszej połowie (0:4) nie udało nam się odrobić tak dużej straty i przegrałyśmy walkę o pierwsze miejsce w grupie 1:5. W sobotę nie dałyśmy szans reprezentantkom SGGW Warszawa, wygrałyśmy 7:0 i tym samym wyszłyśmy z grupy z drugiego miejsca. Pierwszą bitwę o gwarancję awansu do finału AMP było nam stoczyć z kolejnymi koleżankami z ekstraligowych parkietów – AWF Warszawa. Rywalki zdobyły bramkę po przedłużonym rzucie karnym, który był wynikiem naszego czwartego z kolei faulu w drugiej połowie. Jeżeli niewykorzystane sytuacje naprawdę się mszczą to tak było w tym przypadku bo my miałyśmy ich wiele i przegrałyśmy ze stolicą 0:1. Z półfinału północnego promocję do turnieju finałowego otrzymać miało tylko 6 zespołów co oznaczało, że musimy wygrać nasz kolejny mecz. Prawdziwą wojnę o awans stoczyłyśmy w niedzielny poranek z Uniwersytetem Łódzkim. Objęłyśmy prowadzenie w pierwszej połowie po strzale Nataszy Urbanowicz, niestety kilka minut później odpowiedziała Łódź. Schodziłyśmy do szatni z wynikiem 1:1. Druga część spotkania to wymiana ciosów i szaleńczy pościg za bramką po obu stronach. W końcu po wypracowanej akcji ofensywnej całego zespołu piłkę w siatce umieściła Patrycja Kucharczyk a kropkę nad i postawiła Wiktoria Słowy, podwyższając wynik spotkania na 3:1!
Ostatecznie w turnieju zajęłyśmy 5 miejsce wygrywając z UWM Olsztyn w konkursie rzutów karnych 2:1.

Była krew, był pot, tusz i łzy – wywalczyłyśmy awans i jedziemy na finały Akademickich Mistrzostw Polski do Warszawy!”

Tomasz Aftański: „Jestem dumny z postawy dziewczyn na AMP-ach i bardzo im dziękuję za zaangażowanie. To niezwykle trudny turniej, gdzie moment braku koncentracji może okazać się bardzo bolesny w skutkach. Mieliśmy trudną drogę bo przecież mierzyliśmy się z oboma finalistami, zespołami z Ekstraligi futsalu kobiet. Tym bardziej należy ten wynik szanować i doceniać. Awansowaliśmy do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski czwarty rok z rzędu i już nie możemy się doczekać turnieju w Warszawie. Pojedziemy bez presji, z radosnymi sercami i gwarantujemy walkę o każdy centymetr parkietu. Dziękujemy za wiele trzymanych kciuków i ciepłych słów naszych kibiców. Cieszymy się że nasza gra zaczyna interesować coraz więcej osób.”

Klasyfikacja półfinału A, Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet.
Zespoły, które awansowały do turnieju finałowego:
1. UAM Poznań
2. AWF Warszawa